Група "Пізнайки" (логопедична)

Група компенсуючого типу (логопедична)

№ 5 "Пізнайки"

(6-й рік життя)

Пізнаємо все навколо:
Ліс і гай, моря і гори.
Хоч нам ще і мало літ,
Пізнаємо увесь світ.
Ми Пізнайки - дружні діти
Тут яскраве сонце світить.
Всі грають і співають.
Проявляють свій талант
Хто артист, хто музикант.

Виховують дітей:

вихователі - Калуцька Наталія Октавіанівна, Рябоконь Алла Андріївна

вчитель - логопед - Куркова Олена Олексіївна

Турбується про дітей і помічник вихователя: Ковель Надія Миколаївна

Про логопедичну групу

В Україні поширена система логопедичної допомоги дітям дошкільного віку. У зв'язку із збільшенням кількості дітей, які потребують ранньої логопедичної допомоги, у 2007 році було створено спеціальну групу для дітей з порушенням мовлення і в нашому дошкільному навчальному закладі № 9.

Для занять з дітьми обладнано логопедичний осередок.

Головна мета корекційного навчання - виховання у дітей правильного, чіткого, виразного мовлення з урахуванням лексичної та граматичної будови мовлення. В цій групі все налаштоване на розвиток мовлення. Логопедична група - це колективний вплив на дитину з боку вчителя-логопеда, вихователів, музичного керівника, медичної сестри.

Всі заняття проводяться в ігровій формі. Дитина навіть не помітить, що навчається. В логопедичній групі проводиться спеціально організоване навчання і виховання за планом, який охоплює всі напрямки корекційної роботи з дошкільнятами.

В логопедичну групу приймаються діти з 5-річного віку. До цієї групи можуть бути зараховані дошкільнята в тому випадку, коли у них, окрім порушення фонетичного боку мовлення, є відхилення у формуванні лексико-граматичних компонентів мови.

Термін перебування від 1-го до 2-х років залежно від часу зарахування і від складності мовного дефекту. Режим дня й сітка занять логопеда й вихователя будується з урахуванням вікових, мовних й індивідуальних особливостей дітей, а також розв'язуваних у процесі навчання й виховання корекційних завдань.

Нормативна наповнюваність логопедичної групи 12-16 дітей. Вчитель-логопед працює з дітьми щодня чотири академічні години. Логопедичні заняття є основною формою корекційного навчання, на яких систематично здійснюється розвиток всіх компонентів мовлення й підготовка дітей до шкільного навчання. За роки існування логопедичної групи від батьків було чути тільки слова подяки, адже до школи пішло вже більше ста дітей із повністю виправленим і сформованим мовленням.

У садочку з вашою дитиною працюватиме логопед, використовуючи спеціальні корекційно - розвивальні програми, що дозволить виправити чи значно зменшити мовленнєвий дефект.

Не варто хвилюватись і з приводу того, що дитина буде знаходитись в колективі дітей, які теж щось не вимовляють правильно. В логопедичній групі все так влаштовано для заохочення дітей, що вони починають виправляти не тільки себе, а й одні одних.