Меню
Творчість Тараса Григоровича Шевченка

 

Тарас Григорович Шевченко

 (1814 - 1861)

В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмерущою  любов'ю та славою. Таким самородком в українців є Тарас Григорович Шевченко, чия безмертна спадщина - одна з найбільших вершин людського духу. Тарас Шевченко для України - не просто народний поет, якого доля обдарувала багатьма талантами. Національний пророк, апостол правди, заступник правди, заступник знедолених, провидець - так називають його українці. Святе ім'я Тараса не вмре повік, йому, як сонцю, вічно пламеніти. Не забули українці свого Великого Кобзаря. Його сім'я входить у наше життя з дитинства, з маминих пісень, з наших перших книжок, а з роками Шевченкове слово стає все ближчим, все дорожчим. «Кобзар» уже давно став настільною книгою, оберегом кожної оселі.   

 Не маючи родини, власних дітей, Тарас Шевченко піклувався про малечу: видав «Буквар», завжди пригощав цукерками та пряниками, прагнув бачити їх щасливими та вільними. «У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим», - писав зворушливо Т. Шевченко. Один із найвизначніших уроків Шевченка - урок любові, співчуття, милосердя, яке не принижує, а закликає берегти жінку - матір і дитину:                  

 ..І на оновленій землі 

Врага не буде супостата,  

А буде син, і буде мати, 

І будуть люди на землі!       

        Своєю творчістю Т. Шевченко засвідчив воскресіння нашої нації. Українці відчули, що мають духовну силу, з якою можна і варто йти в майбутнє. У своїх поглядах Шевченко йде за народною мораллю, в основі якої любов до ближнього, пошана до батька, матері, до рідного слова. Силою своєї безмежної любові до рідного народу, до України поет пробивав стіну людської байдужості, обмеженості. Невмираючий дух поета, як раніше, так і тепер, 200 років поспіль, витає над Україною, а вище слово сіє на народній ниві зерна добра, любові, справедливості. Завданням вихователів кожної вікової групи дітей є виховання почуття пошани до життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка; співчуття до знедолених; виховання почуття власної гідності, віри в рідний народ, шанобливого ставлення до родини, домівки. Молоде покоління повинно усвідомити важливість творчої спадщини Шевченка:

 Тож знай, нащадку, що прийшов на зміну, - 

Тобі ясніш світитеме зоря,  

Коли і ти полюбиш Україну, 

Пройнявшись віщим словом Кобзаря.

 

БІОГРАФІЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Мультимедійні презентації:
Тарас Шевченко

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ПЕДАГОГАМ:

Шевченко Тарас Григорович. Вікіпедія.

Сайт: Тарас Шевченко

Рубрики на сайті: Біографія; Портрети і фото; Статті і публікації; Невідомий Шевченко; Музеї, Пам'ятники; Вірші Кобзаря; Щоденник і проза; Художник Шевченко; Бібліотека Тараса; Художнє кіно; Документальне відео; Пісні на вірші; Національна премія; Назви в честь...; Сайти про Шевченка; Реферати; Місцями Кобзаря; Статті про Т. Шевченка : Шевченко-пророк, Шевченко і його жінки, Тарас Шевченко і сьогодення, Маніпуляції Шевченко, Варвара Репніна и Тарас Шевченко.

Дітям про Т.Шевченка

Тарас Шевченко (відео-презентація)

Фонотека пісень на вірші Т.Г. Шевченка

Твори Т. Г. Шевченка

Творчість Т.Шевченка

Вірші Т.Шевченка

Поезії для дітей з творчості Тараса Шевченка

Сайт: Проект "Поет духовної свободи"

Українські діти читають вірші Шевченка

Презентаційний відеоролик «Українські дітки у світі читають «Кобзар». Проект, реалізований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою, передбачає створення не лише відеоролика, але й відеофільму за участю усіх дітей-учасників.

 Вірші Тараса Шевченка читають 130 діток, яким до 7-ми років, з 23-х країн світу: України, Бразилії, Німеччини, Швеції, Іспанії, Португалії, Туреччини, Канади, Грузії, Словенії, Великої Британії, Франції, Латвії, Естонії, Норвегії, Польщі, Молдови, Румунії, Нідерландів, Росії, Казахстану, Італії, США

Тарас Шевченко. Казки картинної галереї.

"Мій Шевченко"