Життя наших дітей - найдорожче, що в нас є!
Навчимо їх правильної поведінки у небезпечних ситуаціях!
Безпека на льоду
Взимку під час сильних морозів водоймища покриваються кригою. Дітлахи і дорослі радіють можливості погратися на льоду, влаштувати ковзанку, зайнятися підлідною ловлею риби.
Усе це - дуже корисні й веселі заняття за умови, що товщина криги перевищує 15 сантиметрів. Інакше весела забава може обернутися трагедією.
Особливо небезпечно розпалювати на льоду багаття, бігати і стрибати по тонкій кризі, кататися на санчатах з берега на лід, ставати на крижини.
На око товщину льоду можна приблизно визначити за його кольором. Міцний лід зазвичай має зеленуватий або синюватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору менш міцний. Тонкий лід трапляється біля берега, заростей очерету та під снігом.
Тому, хто провалився під лід, дуже важко вибратися з ополонки, адже лід кришиться під вагою тіла. Щоб запобігти цьому, треба широко розвести руки в сторони, розпластавшись на льоду, і перекотитися на спину, щоб витягнути ноги. Чим більше ти розпластаєшся на льоду, тим менше тиснутимеш на нього.
Вибравшись з ополонки, не можна ставати на ноги, а слід перекотитися чи переповзти на безпечне місце, пам'ятаючи, що вага тіла стала більшою через мокрий одяг.
Електробезпека
Повітряні та кабельні лінії електропередачі є об'єктами підвищеної небезпеки. Через різноманітні пошкодження проводи ліній можуть обриватися або провисати. В разі дотику або навіть наближенню на небезпечну відстань до проводу, який звисає з опори, лежить на землі або на гілках дерев людина може бути вражена електричним струмом.
Щоб уникнути нещасного випадку:
1. Якщо Ви бачите обірваний електропровід, слід негайно виставити охорону біля місця обриву для запобігання наближення до проводу людей або худоби. Повідомити про обрив у район електромереж.
2. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори.
3. Якщо Ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі то необхідно пам'ятати про небезпеку напруги кроку - напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини.
4. Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.
Інформаційні матеріали
на допомогу вчителям, вихователям, керівникам гуртків під час проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів