Меню
Поради лікаря Айболита

  

Миття  іграшок при COVID-19
 
 Так як зараз в країні коронавірус, нам слід ретельно слідкувати за дитячими іграшками. Їх потрібно мити після кожного разу, коли дитина з ними грається. Це все робиться для того, аби зберегти здоров'я вашої дитини від хвороботворних мікробів.
 
   
  
Практичні вправляння під час Тижня знань основ БЖД
 
 
 
 
Практичні вправляння з обслуговуючим персоналом 
 
 
 
  
 
 
 
КОЛЬОРОТЕРАПІЯ  -  ПОКРАЩУЄ  НАСТРІЙ.

              КОЛЬОРОТЕРАПІЯ  - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я .

 

 

 

З самого народження ми оточені кольором. Він супроводжує нас всюди і завжди. Він також багатогранний, як саме життя. Колірна гамма завжди впливає на нашу свідомість і фізичне самопочуття, на емоції, хочемо ми цього чи ні.

Колір - це інструмент, за допомогою якого ми можемо отримати необхідні нам енергії. Але постійний вплив на наш організм одного і того ж кольору призводить до дисбалансу життєвих енергій.

Кольоротерапія - це немедикаментозний метод лікування, заснований на тому, що кожна з біологічно активних зон організму реагує на один із кольорів: вплив кольором відбувається на орган зору, а через нього і через зоровий аналізатор - на нервову систему. Вплив певного кольору знімає енергетичну блокаду, яка є причиною функціонального розладу.

Трохи історії кольоротерапії:

Кольоротерапія є одним з найдавніших методів лікування. Вона базується, в основному, на цілющий дії сонячного світла, який застосовувався багатьма стародавніми культурами для полегшення різних нездужань. Пізніше виявилося, що окремі кольори мають специфічними впливами.

Згідно з історичними даними, в 1350 році до н.е., Нефертіті готували масла для прийому ванн різних кольорів, щоб за допомогою їх отримувати хороше самопочуття і стає красивішим.

 Возбуждающие ванни повинні були бути червоними, заспокійливі - зеленими або синіми.

Сьогоднішній широкий інтерес до кольоротерапії перш за все пов'язаний з німецьким знахарем Хайнцем Шіглем, який в 1979 році опублікував книгу з цієї теми під назвою «Кольоротерапія».

Як же відбувається вплив кольору на стан людини?

З усіх людських органів чуття - зір виражено найбільш сильно. Цілих 83% оброблюваної мозком інформації випадає на нього. У порівнянні: на слух випадає 11%, в той час як на нюх тільки 3,5%. Тому не дивно, що світло і колір так сильно діють на наше самопочуття і настрій. І навпаки, зміна нашого стану, затишку, змінює наш характер і сприйняття.

Око працює як механічна камера, при цьому зоровий нерв проводить об'єктивну картину навколишнього в формі електричних імпульсів до зорового центру; саме ж бачення обігрується в мозку. Око працює як механічна камера, при цьому зоровий нерв проводить об'єктивну картину окружаещего у формі електричних імпульсів до зорового центру; саме ж бачення обігрується в мозку.

Так, наприклад, три види цветочувствітельних клітин-колбочок сітківки можуть розпізнавати тільки три основних кольори: червоний, зелений і фіолетово-синій. Виходячи з обставин, різна змішані імпульси надходять у мозок, і він робить їх усвідомленими, тобто відчуття кольору, відбувається, саме, там.

Червоним світлом Ви активуєте серце, кровообіг, легені і м'язову тканину. Він сприяє кровообігу і розширює судини. Прискорює одужання при різних шкірних захворюваннях. Дозвольте стимулювати себе цим світлом і внутрішньо оживити.

Оранжевий - підвищує рівень нейроендокринної регуляції; стимулює діяльність статевих залоз; омолоджує, збільшує м'язову силу і потенцію.

Жовтий, як символ сонця, знімає напруження і дає надію. Він діє позитивно на печінку і жовчний міхур, активує роботу залоз внутрішньої секреції і стимулює відновлення слизових оболонок. Потік жовтого світла символізує тепло і затишок і зміцнює Ваші нерви.

Зелений колір заспокоює і укріплює Вас внутрішньо. Він активує легені і бронхи, заспокоює головний біль і знімає дратівливість. До того ж він допомагає при кашлі. Дозвольте собі розслабитися і підкріпіть свої сили для наступного дня.

Блакитний, усуває видимі і невидимі страхи, вселяє почуття впевненості у своїх життєвих позиціях. Володіє стимулюючим впливом на функції щитовидної залози і нирок.

Синій допоможе Вам усунути нервове напруження, безсоння, неспокій і страхи. Він діє охлаждающе і освежающе і допомагає зупиняти будь-які запалення.

Фіолетовий, діє м'яко, стимулююче. Дає силу при енергетичному виснаженні, не дає місця діпрессіі, песимізму і безсилля. Цей колір забезпечує нас енергією, в якій особливо потребує наша травна система і статеві залози.

У яких випадках кольоротерапія може допомогти?

різні розлади серцево-судинної системи, органів дихання, травлення, сечостатевої системи тощо, виникнення яких пов'язане зі стресами),

при стресах, неврозах - для зняття напруженості і попередження розвитку невротичних і психосоматичних розладів,

при психоемоційних порушеннях: при зниженні працездатності і настрою, порушення сну, дратівливість, плаксивість,

при безсонні, зимової депресії, емоційній напрузі і захворюваннях обумовлених їм, в т.ч. психосоматичних розладах,

для корекції психоемоційного стану жінок з клімактеричним синдромом (рекомендуються профілактичні та лікувальні курси жінкам старше 40 років)

головні болі, підвищений і знижений артеріальний тиск (вегето-судинна дистонія, гіпертонічна хвороба), підвищена метеочутливість,

як профілактика і лікування очних захворювань: короткозорість, далекозорість, катаракта (початкова стадія), глаукома (початкова стадія); при зоровому стомленні, при лікуванні і профілактиці короткозорості у дітей (з 5 років),

для профілактики негативних наслідків тривалої роботи з екранами моніторів.

 Малюк застудився

Це й зрозуміло: гіповітаміноз, загальна слабкість, зниження імунітету... Маємо те, що маємо. Нежить не дає дихати, у горлі дере, а тіло трусить лихоманка... Що робити? З`ясувати причину і братися за лікування.

Причин, насправді, може бути дві: переохолодження (бо ж осіннє сонечко таке оманливе) і вірус (він завжди наготові). Або два в одному. Тобто, інколи, вірус може бути знищений лише, коли потрапить до організму, головне, щоб саме організмові вистачило сил з ним поборотися. А сил, як правило, у наших малюків не так вже й багато. Даються взнаки екологія, їхнє вперте небажання їсти корисні продукти, години перед комп'ютером та телевізором...

Ну, звичайно, діти завжди хворіють. Це факт. Зомлівати від нежиті чи болю в горлі не варто. Але... От якби малий не хворів так часто!

А що думають лікарі з цього приводу? Поговоримо і про це. А ще, про перші кроки в лікуванні, боротьбу з вірусами, запобігання ускладненням і профілактику. Ну, як же без неї.

Загальні питання застуди.

Вони є завжди. Взимку - багато, на початку весни... ще більше. Але у одних вони проходять швидко і навідуються нечасто, а у інших - регулярно переростають у довготривале вилежування вдома з усіма можливими проявами (спочатку ніс, потім горло, далі кашель, а інколи й такі серйозні ускладнення, як пневмонія). І справді, застуда сама по собі не страшна. Страшні ускладнення, які виникають, коли її не лікувати.

ГРЗ, ГРВІ, грип - із цих трьох діагнозів лікарі люблять ГРВІ. Тому що він найзагальніший. Зазвичай віруси, що викликають простудні захворювання різні, проте прояви у них настільки схожі, що нема сенсу з`ясовувати, який саме непроханий гість викликав проблеми. Бо лікування буде одне й теж.

Перші кроки

ГРВІ у дітей починається з високої температури. Так організм намагається знищити ворога, себто вірус. Збивати температуру не бажано. Це знають всі. Але дотримуватися цієї рекомендації мамам, мабуть, найважче. Тут варто керуватися принципом доцільності. Якщо малюк нормально почувається, легко переносить лихоманку, а стовпчик термометра не піднімається вище 38,5 - 39 градусів, то варто залишити його у спокої і не напихати жарознижувальними засобами. Їх безконтрольне вживання - це додатковий удар по здоров'ю і часта причина алергій у дітей.

Якщо ж у дитини бували судоми, вона квола, тяжко переносить температуру, то варто задуматися про зниження. Спочатку шляхом зниження температури в приміщенні до 18-20 °С.

І не кутайте малюка: шортики, шкарпетки, футболочка і тоненька безрукавка. Ось і все.

А коли температура зашкалює, то взагалі, можна роздягнути малюка і зробити обтирання прохолодною водою (34-35 °С). Тільки не холодною, бо це може призвести до судом. Особливо протріть ділянки під пахвами, у паху, під колінам, задню частину шиї - це допоможе швидше знизити температуру.

Непогано зарекомендували себе противірусні засоби інтерферон, лаферон, але тільки на початку захворювання. Коли вже починаються бактеріальні процеси «на місцях» - біль у горлі, кашель, вушні проблеми, тоді потрібно боротися з ними диференційовано.

Антибіотики призначають тоді, коли «просто» ГРВІ переростає у бронхіт, аденоїдит, синусит та інші ускладнення. І тільки лікарем. До речі, існує рослинний замінник антибіотиків типу «Умкалор».

А найголовніше: потрібно підтримувати весь організм, підсилювати його захист. Для цього потрібно багато теплого пиття, підвищена доза вітаміну С, часті провітрювання і позитивні емоції.

Програма «Антинежить!»

Текти з носика починає одразу. І це не дивно: бо саме він призначений природою форпостом на шляху вірусів. Слиз, рідина, епітеліальні клітини - це спосіб зупинити ворогів. Але коли продукти боротьби забивають проходи, віруси мають можливість розмножуватися у закритому середовищі і мігрувати далі в організм.

Тому позбуватися „заторів" потрібно обов'язково. Найкращий вибір - підсолена вода або фізрозчин. Розмішайте третину чайної ложки солі у половині склянки кип'яченої води. Заприскуйте розчин в носик шприцом або маленькою грушею щоразу, як тільки з'явиться потреба вимити слиз.

Щоправда, від набряку це мало допоможе. Але протинабрякові засоби дітям призначають з великою пересторогою! Що робити? З`ясувати.

Річ у тім, що тривале застосування (більше 3 днів), велика концентрація та часте вприскування препаратів типу галазолін, санорин, нафтізин має зворотний ефект - слизова оболонка починає набрякати, пересихати. І хвороба спускається нижче: у трахею, бронхи і легені. Таким чином, лікування лише... посилює хворобу.

Звичайно ж, фармацевти розуміють проблему з протинабряковими засобами і розробляють ліки нового покоління. Які у меншій концентрації мають більш пролонговану дію. А крім цього, додають природні зволожувальні компоненти, котрі покликані ліквідувати спровоковану ними ж сухість. Обов'язково поговоріть на цю тему з лікарем. І ніколи не перебільшуйте дозування ліків, не використовуйте довше, ніж треба.

Допомагайте носику природними засобами: буряковий та морквяний соки, засоби на основі ефірних олійок (якщо нема алергії).

Коли болить горло

Біль у горлі - теж одна з перших ознак того, що вірус уже пробрався в організм. І вчасні дії можуть зупинити проблеми в горлі на початковій стадії.

Теплі напої: молоко з медом і маслом, чай з шипшини. Полоскання настоянкою нагідок, ромашки. Добре діє мед (якщо для вашого малюка він не алерген). Але його потрібно розсмоктувати: тримати в роті максимально довго. І хвилин 20-40 потому нічого не пити.

Крім того, на цьому етапі потрібно уникати будь-якого подразнення слизової, зволожувати і змащувати її. Тому ніяких гарячих напоїв, сольових, оцтових розчинів. Їхній час настане пізніше, якщо на мигдалинах з'явиться наліт і його потрібно буде вимивати. Після цього краще діятимуть лікарські засоби. Інколи (при гнійних тонзилітах) знадобляться антибіотики.

Коли все ж таки кашель

Якщо кашель вологий, не частий, продуктивний (мокротиння відходить), то нічого особливого робити не треба. Ну, молоко з боржомі і медом, звичайно, нікому не завадить. Особливо, коли це «гаряче морозиво» до вподоби малюку.

Біль, печіння і охриплість добре знімають парові содові інгаляції. Можна також попарити ніжки водою з содою або гірчичним порошком.

Для полегшення відкашлювання можна вживати трав'яні сиропи (солодка, подорожник). І обов'язково регулярно викликайте лікаря, щоб він слухав дитину. Це дасть змогу відкоригувати лікування, коли буде найменша потреба.

Профілактика - у способі життя

Щоби запобігти частим застудам (більше 6-8 разів на рік), важливо зміцнювати імунітет дитини.

1. Правильне харчування. У першу чергу - раціональне і різноманітне. Нехай малюк і не їсть багато, проте в його раціоні повинні бути білки, жири і вуглеводи. Овочі і фрукти (частково у вигляді соків), молочні продукти, м'ясо і риба.

2. Режим дня: мінімум вісім-дев`ять годин сну, прогулянки - протягом двох годин на добу; фізичні навантаження.

3. Послаблення стресів. Менше сварок, більше спокійних розмов. Дитина має розуміти, що батьки завжди на його боці. Не варто забувати про психосоматичні причини частих хвороб.

4. Загартовування. Не варто одразу переходити до екстремальних дій. Обливатися льодяною водою не обов'язково. Достатньо не перекутувати дитину від народження. І не лякатися пробіжок босоніж чи прохолодних напоїв.

5. Вітамінні комплекси і бар'єрні противірусні препарати (типу оксолінової мазі) допоможуть захистити малюка у найбільш проблемні часи.

Компоненти харчування.

Харчові джерела вітамінів та мінеральних речовин

Біотин - Печінка, яєчний жовток, овес, овочі, горіхи, пророщене зерно
Вітамін А (ретинол) - Риб'ячий жир, печінка, нирки, молоко, масло, сир, яйця, маргарин, зелені листкові овочі, жовті та червоні фрукти й овочі (зокрема абрикоси, морква, помідори)
Вітамін В1 (тіамін) - Свинина, бекон, печінка, нирки, продукти із цілого зерна, дріжджі, соя, риба, зелені овочі (зокрема горошок), картопля
Вітамін В12 (ціанкобаламін) - Печінка, м'ясо, яйця, дріжджовий екстракт, молочні продукти, риба. У рослинній їжі відсутній
Вітамін В2 (рибофлавін) - Клітковина, печінка, дріжджі, зернові зародки, м'ясо, соя, яйця, овочі, горіхи, молочні продукти (зокрема сир)
Вітамін В3 (ніацин) - Печінка, пісне м'ясо, продукти із цілого зерна, овочі (зелений перець, горошок, картопля тощо), риба, дріжджі, арахіс, сир, яйця
Вітамін В5 (пантотенова кислота) - Більшість продуктів, як-от: м'ясо, зернові продукти (зокрема з висівками, темний рис), овочі, дріжджі, яйця, горіхи
Вітамін В6 (піридоксин) - М'ясо, яйця, риба, хліб, зелені овочі (зокрема капуста), дріжджі, пророщене зерно та продукти з борошна з висівками, молоко
Вітамін Д (кальциферол) - Масло, маргарин, яйця, риб'ячий жир, жирна риба
Вітамін Е (токоферол) - Насіння, зелені листкові овочі, горіхи, хліб із висівками, маргарин, крупи, яєчний жовток, рослинна олія, пророщене зерно
Вітамін К - Зелені овочі, соя, печінка, рослинна олія, крупи, фрукти, горіхи
Вітамін С (аскорбінова кислота) - Чорна смородина, шипшина, солодкий перець, апельсини, лимони, помідори
Залізо - М'ясо, печінка, нирки, яйця, квасоля, сочевиця, шпинат, курага, дріжджі, інжир, чорнослив, крупи, горіхи, какао, патока
Йод - Морепродукти, печінка тріски, фрукти, овочі. Йодовані добавки містяться також у деяких сортах кухонної солі
Калій - Крупи, фрукти і фруктові соки, овочі, горіхи, м'ясо
Кальцій - Молоко, йогурт, сир, м'ясо, крупи (зокрема вівсяна), риба (зокрема сардини), зелені овочі (крес-салат, шпинат тощо), кунжут, горіхи
Лецитин (холін та інозитол) - Яєчний жовток, печінка, нирки, продукти із цілого зерна, овес, горох і боби, горіхи, пророщене зерно
Магній - Зелені овочі (крім шпинату), хліб, молоко, яйця, арахіс, соя, кунжут, ціле зерно
Марганець - Листкові овочі, боби, горох, ананаси, продукти із цілого зерна, яєчний жовток, горіхи, насіння, чай, кава
Мідь - Зелені овочі, печінка, молюски, продукти із цілого зерна, сухофрукти, миндаль
Сірка - Яйця, м'ясо, риба, молоко, крупи. Міститься у всіх білках
Фолієва кислота - Печінка, зелені овочі, бобові, хліб, банани, продукти із цілого зерна, дріжджі
Фтор - Чай, морська риба
Цинк - М'ясо, продукти із цілого зерна, бобові